En Iyi Hosting Firmaları Türkiye Seçerken Yerli mi Yoksa

Posted On November 16, 2017| Leave a reply

İhtiyaçlarınıza en uygun hosting türüne karar vererek, şimdi kavşakta mısınız? Gelecekte işletmenizin web ortamında nasıl çalışacağını etkileyeceğinden bu kesinlikle önemli bir karar. Yani, destek bölümüne bir bilet göndermeye başlamadan veya herhangi bir barındırma sağlayıcısının karmaşanızla ilgili olarak sormak için satış departmanını çağırmadan önce, size tanıtmak üzere olduğum yönergelere ve ipuçlarına göz atın.

wordpress-hosting-taşıma-300x171Her şeyden önce kendinize sorun, hangi web işadamları iştigal etmeyi planlıyorsunuz? Sonra size hem avantajlı, dezavantajlı ve hem paylaşılan barındırma hem de sunucu barındırma hizmeti sunma özelliklerini göstereceğim. Daha ileri gitmeden önce, her iki tür barındırma tanımıyla zihninizi tazeleyelim. Çoğunuzun iyi yeteneği gereği gibi paylaşılan barındırma, bir sürü web sitesinin aynı kaynakları bir sunucuda paylaştığı yerlerde barındırıyor. Kaynaklar burada toplam web alanı, hafıza, işlemci hızı ve bant genişliği anlamına gelir.

Öte yandan ayrılmış sunucu, size yalnız olma özgürlüğünü verir. Yalnız, sunucunun tek sahibi olduğunuz anlamına gelir. İstediğiniz her şeyi yapabilirsiniz ve diğer siteler sizinle kaynakları paylaşmaz. Adanmış sunucu paylaşılan barındırma yönteminden daha pahalı olduğundan elbette bir fiyatla gelir. Bununla birlikte, kısa sürede listeleneceğim avantajların uzun sürede elde edeceğiniz avantajlar olduğuna inanıyorsanız, bu avantajların adanmış sunucunun pahalı fiyatından (ama yine de uygun fiyatlı) daha fazla olacağı sonucuna varmak akıllıca olacaktır.

Paylaşım dünyasındaki zorluklarla yüzleşmek!

İşte basit bir benzetme; kendi başına bir oda kiralayarak ya da odanın sizinle paylaşacak bir oda arkadaşı bulma. Basitçe, paylaşılan barındırmayı seçtiğinizde karşı karşıya kalabileceği sorun veya risk budur. Paylaşılan barındırma, birkaç diğer oda arkadaşıyla birlikte bir oda kiralarken olduğu gibi. Küçük bir odada paylaşmak sıkışık olmaz mı? Bununla birlikte, insanların oda arkadaşlarını bulmasını tercih etmesinin bir nedeni vardır. Fiyat başlıca konudur. Aynı hosting Firmaları Türkiye endüstrisine de gidiyor.

Barındırma adanmışlığına kıyasla paylaşılan hosting daha ucuz ve daha ekonomiktir. Günümüzde, USD4 ile ayda USD15 arasında paylaşılan barındırma bulabilirsiniz. Bu nedenle, fiyatın bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ve hala ev sahipliği yapan dünyada yeşilsiniz demektir ve çevrimiçi işletmeniz henüz yoğun trafiği elde etmemiştir, en iyi çözüm ilk olarak barındırmayı paylaşmaktır. Sonuç olarak, paylaşılan barındırmanın dezavantajlarını taşımak zorundasınız, ancak güvenilir ve deneyimli bir barındırma sağlayıcısı (muhtemelen yaklaşık 3-4 yıldır bir hosting sektöründe) seçerseniz, sağlayıcı müşterileri için en az dezavantajları sağlayacaktır. Paylaşılan barındırma ortamında, aşağıdaki gibi bazı dezavantajlarla karşılaşacaksınız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *